
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 6 |
Stock: 1690
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24614
Ext.Price$0.24614
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24614 | $0.24614 |
| 10 | $0.21977 | $2.19770 |
| 50 | $0.19622 | $9.81100 |
| 100 | $0.18010 | $18.01000 |
| 500 | $0.16530 | $82.65000 |
| 1000 | $0.15172 | $151.72000 |
| 3000 | $0.13926 | $417.78000 |
